FLUX-Fluid 2.0: oude wijn in nieuwe zakken?
FLUX-Fluid 2.0: oude wijn in nieuwe zakken?
Alcoholvrij en nóg beter voor je naald
Als je al wat langer met vinyl bezig bent, weet je dat een schone naald het halve werk is. Je platen blijven langer mooi, en belangrijker: het geluid blijft sprankelend en helder. Ik testte de afgelopen weken de nieuwe FLUX-Fluid 2.0 en ik kan je alvast verklappen: dit spul is meer dan zomaar een schoonmaakmiddel.
Wat maakt 2.0 anders? Nou, de discussie rond alcohol in reinigingsvloeistoffen is al jaren voer voor fora. Critici zeggen dat alcohol de diamant aan de naalddrager zou kunnen losweken. Flux-Hifi claimt zelf al sinds 2015 ruim 40.000 flesjes met een minieme hoeveelheid alcohol verkocht te hebben, zonder één klacht. Toch kozen ze in 2024 voor een nieuwe weg: een alcoholvrije formule.

Die formule is gebaseerd op een kokos-tenside, aangevuld met een schuimremmer en de bekende naald-beschermingsolie. En ja, er zit zelfs een nieuw luchtje aan. Tijdens de HighEnd in München mochten bezoekers vier geuren testen. Ruim 500 vinylfanaten kozen met 42% voor de frisse geur die nu in FLUX-Fluid 2.0 zit. Slim, want audio is beleving en geur hoort daar blijkbaar ook bij. Een tenside is een stof die water en vet met elkaar kan laten mengen. Normaal stoten water en vet elkaar af, maar een tenside zet zich daartussen en verlaagt de oppervlaktespanning.
Vanaf april 2025 zit de nieuwe vloeistof standaard bij elke FLUX-Sonic, en komt hij ook los beschikbaar in een opvallende felgroene navulfles. Mijn eerste indruk: fris, effectief en vooral geruststellend voor wie geen alcohol in de buurt van zijn naald wil hebben. Kortom: een logische upgrade voor de serieuze vinylliefhebber.
Wat is er nieuw?
De grootste verandering: geen alcohol meer. Hoewel Flux-Hifi al sinds 2015 meer dan 40.000 units verkocht zonder klachten, bleef de discussie over alcohol rond zoemen. Met versie 2.0 spelen ze daar slim op in. De formule is nu gebaseerd op kokos-tenside, gecombineerd met een schuimremmer, de vertrouwde naaldolie en een verrassend nieuwe geur. Die geur werd trouwens democratisch gekozen tijdens de HighEnd-beurs in München 2024, waar ruim 500 bezoekers hun neus lieten spreken.

Mijn ervaring
Het reinigen gaat net zo makkelijk als bij 1.0. De vloeistof voelt mild, schuimt nauwelijks en laat de naald zichtbaar schoon achter. De geur is fris, maar gelukkig niet overheersend. Wat ik vooral prettig vind: het geruststellende idee dat er geen alcohol in zit. Voor wie twijfelde, haalt dat meteen een zorg weg.
Wat is jouw ervaring met naaldreinigers? Laat hieronder een reactie achter!

Pluspunten
- Alcoholvrij
- Milieuvriendelijker en duurzamer geproduceerd
- Even effectief als de vorige formule
- Nieuwe frisse geur gekozen door vinylfans zelf
- Verkrijgbaar in een opvallende groene navulfles
Minpunten
- Prijsniveau ligt wat hoger dan generieke reinigers
- De toegevoegde geur is niet per se ieders smaak
- Nog weinig praktijkervaring: de lange termijn resultaten moeten zich bewijzen
Conclusie
FLUX-Fluid 2.0 voelt als een logische stap vooruit. Voor vinyl-liefhebbers die zekerheid zoeken én waarde hechten aan duurzaamheid, is dit een aanrader. Het reinigt betrouwbaar, ruikt aangenaam en sluit de discussie over alcohol definitief. Niet goedkoop, maar wel premium – precies wat je van FLUX mag verwachten.
Prijs
Een flesje met 15 ml FLUX-Fluid 2.0 is onder andere bij HOBO hifi te koop. Ook bij bol vind je een groot assortiment naaldreinigers.
Ben je een platenliefhebber? Lees dan hier onze blog over het Haarlem Vinyl Festival 2025.
Wil je meer weten over platenreinigers, lees dan hier onze review over de platenstofzuiger van Flux-Hifi.
Dit artikel bevat affiliate-links. Wanneer je via een van deze links iets koopt, ontvangen wij een kleine commissie. Voor jou verandert de prijs niet. Zo help je ons de blog onafhankelijk te houden.



Alcohol vrij! Altijd goed
Link naar Hobo werkt niet?
Gaan we naar kijken – bedankt voor de tip!